Drevené a drevo-hliníkové okná

Výrobca drevených a drevo-hliníkových okien – ABA WIKTORCZYK je spojenie 59 ročnej tradície a výroby s najmodernejšími poznatkami a technológiami výroby v oblasti stavebných prvkov a pre výplne otvorov z dreva. Pre výrobu drevených okien a dverí sú používané najkvalitnejšie viacvrstvové certifikované drevené hranoly z borovice, červeného smreku, dubu a meranty.

 

V ponuke sú tri profilové rady okien:

  • ELIT – základný – 68 mm, Uw = 1,2 W /m2K
  • THERMOLINE – 78 mm, Uw = 1,0 W/m2K
  • THERMOLINE – 90 mm, Uw = 0,9 W/m2K

 

Na profil s hrúbkou 68 mm sa používajú trojvrstvové lepené hranoly. Profil s hrúbkou 78 mm a 90 mm je vyrábaný zo štvorvrstvových hranolov. Jednou z najdôležitejších súčastí pri výrobe drevených okien je ich konečná povrchová úprava. Na povrchovú úpravu našich výrobkov sú používané produkty jedného z absolútnych lídrov v oblasti náterových systémov na úpravu dreva od spoločnosti SIKKENS WOOD COATINGS.

 

Technológie použitie v produktoch SIKKENS WOOD COATINGS zabezpečuje maximálnu ochranu našich výrobkov pred poveternostnými vplyvmi a dodáva naším oknám a dverám vysokú estetickú hodnotu na veľa rokov pri zachovaní farebnej stálosti výrobkov.

 

Okná sú štandardne okované nemeckým kovaním G-U a už v základnom prevedení poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti, ktorý je na želanie možné zvýšiť až na stupeň WK 3, čo znamená odolnosť voči násilnému vlámaniu na viac ako 5 minút. Pri veľkoplošných preskleniach je možné dodať posuvný systém HS, alebo systém harmonikových dverí. Ďalšou možnosťou je výklopno-posuvný systém PSK. Najvyšším štandardom kovania je systém skrytého kovania, pri ktorom sú závesné prvky kovania (pánty) umiestnené z vnútornej strany rámu a krídla. Pánty tak nie sú vidieť.