Naša ponuka

Okná a dvere

Drevené a drevo-hliníkové okná


ELIT 68 ALUclip THERMOLINE 90 ALUclip THERMOLINE 90 ALUclip štvorsklo

Výrobca drevených a drevo-hliníkových okien – ABA WIKTORCZYK je spojenie 59 ročnej tradície a výroby s najmodernejšími poznatkami a technológiami výroby v oblasti stavebných prvkov a pre výplne otvorov z dreva. Pre výrobu drevených okien a dverí sú používané najkvalitnejšie viacvrstvové certifikované drevené hranoly z borovice, červeného smreku, dubu a meranty.

V ponuke sú tri profilové rady okien:
ELIT – základný – 68 mm, Uw = 1,2 W /m2K
THERMOLINE – 78 mm, Uw = 1,0 W/m2K
THERMOLINE – 90 mm, Uw = 0,9 W/m2K

Na profil s hrúbkou 68 mm sa používajú trojvrstvové lepené hranoly. Profil s hrúbkou 78 mm a 90 mm je vyrábaný zo štvorvrstvových hranolov. Jednou z najdôležitejších súčastí pri výrobe drevených okien je ich konečná povrchová úprava. Na povrchovú úpravu našich výrobkov sú používané produkty jedného z absolútnych lídrov v oblasti náterových systémov na úpravu dreva od spoločnosti SIKKENS WOOD COATINGS.

Okná sú štandardne okované nemeckým kovaním G-U a už v základnom prevedení poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti, ktorý je na želanie možné zvýšiť až na stupeň WK 3, čo znamená odolnosť voči násilnému vlámaniu na viac ako 5 minút. Pri veľkoplošných preskleniach je možné dodať posuvný systém HS, alebo systém harmonikových dverí. Ďalšou možnosťou je výklopno-posuvný systém PSK. Najvyšším štandardom kovania je systém skrytého kovania, pri ktorom sú závesné prvky kovania (pánty) umiestnené z vnútornej strany rámu a krídla. Pánty tak nie sú vidieť.

Plastové okná a dvere


ARCADE AD PRESTIGE MD EFORTE MD

V ponuke spoločnosti LKOV s.r.o. sú zastúpené všetky druhy plastových profilov pre okná a dvere, začínajúc dnes už úplným štandardom v podobe päťkomorových profilov až po úplnú top triedu, určenú pre nízkoenergetické pasívne stavby, čím dokážeme uspokojiť všetky požiadavky našich zákazníkov. Našimi dodávateľmi sú špičkoví, rokmi overení výrobcovia, ktorých história presahuje minimálne 20 rokov výroby okien a dverí. Sú úspešne etablovaní nielen na domácom trhu, ale sú aj významnými dodávateľmi takmer pre celú Európu.

  • Najmodernejšie profily pre okná a dvere
  • Všetky okná sú zasklievané štandardne teplým rámikom SWISPACER pre dvojsklo a trojsklo
  • Všetky okná sú štandardne okované bezpečnostným kovaním, pri OS aj mikroventiláciou, WINNHAUS alebo MACO
  • Možnosť skrytého kovania bez vizuálne rušivých závesov krídla
  • Široká paleta farebných prevedení okien a dverí
  • Dodávanie okna s koeficientom prestupu tepla celého výrobku Uw = 1,2 W/m2K – Uw = 0,7 W/m2K
  • Špičková montáž podľa normy STN 73 31 34
  • Záručný a pozáručný servis
  • Možnosť dodania veľkoplošných okien HST portál
  • Príslušenstvo k oknám: parapety, siete proti hmyzu, tieniaca technika, dverné výplne GAVA
Profily BRUGMAN / SALAMANDER
PERFEKT ECO LINE 73 mm
PRESTIGE ECO LINE 73 mm
BLUEVOLUTION 82 mm

blu Evolution 82


bluEvolution 82 bluEvolution 82

Najnovšia generácia okien bluEvolution: 82 tvorí optimálne spojenie inovačné technológie
s najlepšími parametrami tepelnej ochrany, ideálny pre pasívne stavby.

Špeciálny šesťkomorový systém profilov PVC o šírke 82 mm v spojení s dvojitou alebo trojitou súpravou elastického tesnenia a štandardne používanou dvojkomorovou sústavou "teplých" skiel umožňujú konštruovať okná, vyznačujúcimi sa jedným z najlepších parametrov tepelnej izolácie medzi produktmi dostupnými na trhu výroby okien a dverí. Aj preto okná v systéme bluEvolution: 82 zaisťujú najvyššiu z možných úrovní energetickej efektivity a tým aj najvyššie úsporu výdavkov na kúrenie v porovnaní s ich obstarávacími nákladmi.

Technické údaje
Uf =1,0 W/m2K (so stredovým tesnením systém MD)
Ug =0,5 W/m2K (sklo 4/16/4/16/4 + argon)
Uw =0,7 W/m2K (pre referenčné okno v systéme MD)

Perfect Eco Line 73  |  Prestige Eco Line 73


Perfect Eco Line 73 Prestige Eco Line 73

Systém Perfect Eco Line sa charakterizuje stavebnou šírkou 73 mm, hrúbkou vonkajších stien, veľkými a rovnakými oceľovými vzperami v krídle a v ráme, extrudovaným komorovým tesnením, zasadeným do profilov bielej a čiernej farby.

Tepelné a zvukové parametre systémy sú identické ako v prípade ostatných systémov Brügmann AD (Uf = 1,3, Rw do 46). Brügmann AD EcoLine umožňuje použiť zostavu skiel do hrúbky zasklenia 44 mm so súčiniteľom prestupu U = 0,5 W/m2K (ľubovoľný druh skiel). Perfect Eco Line je vybavený moderným obvodovým systémom kovania Activ Pilot značky Winkhaus so všetkými poistkami s vpichom a kolieskami s hríbkovými koncovkami. Systém Brügmann Perfect Eco Line s rámom a plochým krídlom zhotovenými s jadrom z opakovane spracovanej (recyklovanej) hmoty PVC; použitá technológia tohto druhu umožňuje zlepšiť parametre zvárania profilov, zvýšiť tvrdosť a pevnosť a má nepochybne priaznivý vplyv na životné prostredie.

Koeficient prestupu tepla U=1,3 W/m2K

Hliníkové okenné a dverové systémy


Neodmysliteľnou súčasťou dnešnej modernej výstavby sú výplne stavebných otvorov z hliníkových profilov pre okná a dvere. Jednou z najväčších výhod týchto profilov s možnosťou výroby veľkoplošných presklených plôch. Vďaka svojej výbornej stabilite máme možnosť dodať zákazníkovi veľké presklene plochy pre exteriér aj interiér, či už vo fixnej alebo otváravej podobe, ktoré umožňuje sklápanie, otváranie a v dnešnej dobe tak moderné posúvanie a skladanie. Samozrejmosťou je široká škála farebného prevedenia okien a dverí z celej stupnice RAL, s možnosťou aj niekoľkých štandardných imitácií dreva.

Dnešné najmodernejšie hliníkové profilové systémy sa vyznačujú špičkovými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie požiadavky. Dodávame výrobky s koeficientom prestupu tepla v závislosti od použitého profilu
od Uw = 1,3 W/m2K - Uw = 0,92 W/m2K.

Našimi dodávateľmi sú výrobcovia s dlhoročnou tradíciou výroby zastrešujúci trhy v rámci cele Európy. Nami dodávané výrobky sú v prevažnej miere vyrábané z profilových systémov ALIPLAST.

Interiérové systémy
ECONOLINE, AZ - 45
Exteriérové systémy
IMPERIAL, AZ – 62
SUPERIAL, AZ – 77 HI
STAR

Protipožiarne hliníkové systémy


Systémy SFB 2074/3074 EI
Konštrukcia profilu je založená na prvkoch termoizolačného systému THERMO 74 vďaka tomuto riešeniu môžeme ponúkať dvere a steny spĺňajúce prísne kritériá pre požiarnu odolnosť. Systém je určený ako pre interiér, tak aj pre exteriér.

Riešenie profilu umožňuje požiarnu odolnosť v triedach
EI 15 / E30
EI 30
EI 60
EI 120